"Młodzi ratownicy KS Aqua Sport pokazali swoją moc podczas zawodów w Kościerzynie" podaje koscierski.info

2022-10-25

Miasto Kościerzyna, powiat kościerski

Jak podaje portal powiatu kościerskiego koscierski.info kolejne powody do zadowolenia mają zawodnicy KS Aqua Sport. Podopieczni trenera Michała Zarach bardzo dobrze wypadli podczas Mistrzostw w Ratownictwie Wodnym o Puchar Burmistrza Kościerzyny. Dodajmy, że zawody były jednocześnie IV Rundą Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego. W swoim artykule portal pisze:

Cyt.:"Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Piotr Dąbrowski, prezes Pomorskiej Federacji WOPR oraz Michał Kupc, prezes Kaszubskiego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Kościerzynie. Do walki przystąpiło prawie 130 zawodników, którzy reprezentowali barwy 8 klubów takich jak - WOPR-OS Ostrołęka, Pływamy i Ratujemy Ustronie Morskie, UKS Tri-Sea Mewa Władysławo, WOPR Wejherowo, KS Schark Team Słupsk, Słupskie WOPR, Gdańskie Ratownictwo Wodne oraz KS Aqua Sport Kościerzyna.

Tradycyjnie w ramach Pomorskiej Ligi rozegrano 3 konkurencje indywidualne (100m ratowanie manekina z pasem, 50m holowanie manekina i wyścig australijski) oraz sztafetę (4x50m super ratownik). Jako konkurencję dodatkową rozegrano sztafetę rzut liną, gdzie najlepsza drużyna żeńska otrzymała nagrodę finansową. Takiej nagrody nie otrzymali mężczyźni. ponieważ nie ukończyli konkurencji w wymaganym czasie do 45s. Dodajmy, że konkurencje podzielone zostały na grupy wiekowe: młodzik(do 11 lat), młodzik starszy(12-13), junior młodszy(14-15), junior(16-18), OPEN. Odrębne klasyfikacje były prowadzone dla kobiet i dla mężczyzn.

W grupie juniorek najlepiej zaprezentowała się Wiktoria Lellek z KS Aqua Sport, która była bezkonkurencyjna w wyścigu australijskim oraz w konkurencji z pasem. W wyścigu – 50 m holowanie manekina zajęła trzecie miejsce. Srebro w konkurencji z pasem wywalczyła natomiast Sandra Blok. Taki sam krążek zdobyła jej klubowa koleżanka Zuzanna Peek, która rywalizowała w na dystansie 50 m holowanie manekina. W grupie chłopców, dwa razy na drugim stopniu podium stawał Filip Komar. Medale wywalczył w konkurencji – holowanie manekina oraz 100 m z pasem. Jak zaznacza trener naszych zawodników, Michał Zarach, ostatni z wymienionych reprezentantów KS Aqua Sport poprawił swoje dotychczasowe rekordy życiowe. Sporą niespodziankę sprawił też Kajetan Klonowski, który dopiero rozpoczął treningi. Podczas zawodów na kościerskiej pływalni zajął trzecią lokatę w wyścigu australijskim.

W najmłodszej grupie wiekowej – młodzik – najlepiej wypadła Monika Zarach, która pewnie wygrała wszystkie konkurencje. W wyścigu z pasem, brąz przypadł Ninie Kucharskiej. W grupie chłopców srebrny medal w konkurencji z pasem wywalczył Aleks Męczykowski. Trzecie miejsce zajął natomiast Szymon Hinc.(...)"

Cały artykuł możecie Państwo znaleźć na stronie Młodzi ratownicy KS Aqua Sport pokazali swoją moc podczas zawodów w Kościerzynie | Koscierski.info Zachęcamy do przeczytania.

Źródło: Cytowany artykuł pochodzi z koscierski.info

Zobacz więcej wiadomości na temat:   #aktualności   #sport   #