"Mistrzostwa Polski Młodzików w boksie" podaje ibytow.pl

2022-10-05

Jak podaje strona internetowa ibytow.pl w ubiegłym tygodniu w ZSP Bytów odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w boksie. Choć bytowski klub Garda wystawił w nich czterech zawodników, to jedna zawodniczka nie została dopuszczona do walk z powodu przekroczenia regulaminowej kategorii wagowej. Trzech pozostałych zawodników ukończyło Mistrzostwa z medalami. W swoim artykule strona pisze:

Cyt.:"Otwarcie Mistrzostw nastąpiło w ubiegły poniedziałek. Ceremonię rozpoczął uroczysty przemarsz reprezentacji wszystkich szesnastu województw.  Po hymnie swoje wystąpienia mieli m.in. wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego Roman Ślagowski, burmistrz Bytowa Ryszard Sylka czy starosta Leszek Waszkiewicz.Od poniedziałku do piątku w ZSP Bytów miały miejsce walki eliminacyjne. Finałowe pojedynki wszystkich kategorii wagowych miały miejsce w sobotę.

- Łącząc kategorie Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek na 115 zgłoszonych klubów Klub Sportowy ,,Garda" Bytów zajął 4 miejsce w Polsce, a 1 miejsce w okręgu pomorskim. Rozdzielajac Młodzików i Młodziczki to w punktacji Młodzików klub z Bytowa zajął 2 miejsce w Polsce - relacjonuje trener.

Z bytowskich pięściarzy najlepiej poradził sobie Igor Kreft, który został złotym medalistą Mistrzostw w kategorii 66 kg. W kategorii 42 kg wicemistrzem Polski został Oliwier Stawski, a Łukasz Adamski zdobył brązowy medal w kategorii 80 kg.(...)"

Cały artykuł możecie Państwo znaleźć na stronie Mistrzostwa Polski Młodzików w boksie. Trzy medale dla pięściarzy Gardy - ibytow.pl Zachęcamy do przeczytania.

Źródło: Cytowany artykuł pochodzi z ibytow.pl

Zobacz więcej wiadomości na temat:   #aktualności   #sport   #