"Zawodniy KS Aqua Sport i UKS Wodniacy Garczyn pokazali formę w Olecku" podaje koscierski.info

2022-09-29

Z informacji, którą podaje portal powiatu kościerskiego koscierski.info pływacy z KS Aqua Sport i UKS Wodniacy Garczyn zaprezentowali wysoką dyspozycję podczas Pucharu Makroregionu Europy Północno-Wschodniej w Olecku. Nasi zawodnicy przywieźli sporo medali, a także poprawili swoje rekordy życiowe. W swoim artykule portal pisze:

Cyt.:"Puchar Makroregionu Europy Północno-Wschodniej w Pływaniu w Płetwach był rozgrywany na pływalni Lega w Olecku. Do zawodów przystąpiło prawie 150 pływaków reprezentujących barwy 15 klubów z Polski, Litwy oraz Estonii. Do walki przystąpiły również trzy zawodniczki KS Aqua Sport oraz trzech zawodników UKS Wodniacy Garczyn.

Jak informuje trener naszych pływaków, najwięcej medali wywalczyła Kaja Lellek z UKS Wodniacy Garczyn, która rywalizowała w kategorii E 0 (9 lat i młodsi). Nasza zawodniczka ustanowiła 5 rekordów życiowych, a srebrne medale wywalczyła w konkurencji 25 AP (pod wodą w monopłetwie), 50 i 100 sf (w monopłetwie) oraz 50 bf (dwie płetwy). Kaja Lellek zdobyła również brązowy medal na dystansie 100 bf.

Z kolei najwięcej krążków z ekipy KS Aqua Sport zdobyła Monika Zarach w kategorii E (10-11 lat). We wszystkich konkurencjach, w których startowała, poprawiła własne rekordy życiowe. Monika Zarach zwyciężyła w konkurencji 400 sf, srebro zdobyła natomiast na dystansie 200 sf, a z brązowego medalu cieszyła się po wyścigu w konkurencji 100 sf. Dla KS Aqua Sport 2 medale wywalczyła Wiktoria Lellek, która również poprawiła swoje „życiówki” na dystansie 25 AP z czasem 9.92 s. Taki rezultat dał jej drugie miejsce w kategorii D (12-13 lat). Drugi krążek Wiktoria wywalczyła w wyścigu na 50 bf z czasem 25,53 s. Natomiast w kategorii C(14-15 lat) dwa krążki padły łupem Anny Szybalskiej. Nasza zawodniczka zajęła drugie miejsce w konkurencji 200 sf oraz trzecią pozycję w konkurencji 400 sf.

Także po dwa medale zdobyli zawodnicy UKS Wodniacy Garczyn – Nina Kucharska oraz Arkadiusz Sędzicki (oboje startowali w kategorii E). Nina uplasowała się na drugim miejscu w konkurencji 400 sf, a na dystansie 200 sf dopłynęła na trzeciej pozycji. Z kole Arek Sędzicki wywalczył dwa medale brązowe na dystansie 200 oraz 400 sf. Dodajmy, że oboje poprawili swoje dotychczasowe wyniki w tych konkurencjach.(...)"

Cały artykuł możecie Państwo znaleźć na stronie Zawodniy KS Aqua Sport i UKS Wodniacy Garczyn pokazali formę w Olecku Kościerzyna | Koscierski.info Zachęcamy do przeczytania.

Źródło: Cytowany artykuł pochodzi z koscierski.info

Zobacz więcej wiadomości na temat:   #aktualności   #sport