"Młode tancerki ze Słupska zajmują najwyższe miejsca na ogólnopolskich mistrzostwach i turniejach" podaje gp24.pl

2022-06-10

Jak podaje portal internetowy gp24.pl disco, jazz, duety, zespoły i solo - nie ma kategorii, w której dziewczyny z Active Słupsk nie zdobyłyby medalu! Mistrzostwa Polski Grand Prix w Goleniowie były dla nich udane. Młode, piękne i zdolne tancerki wróciły ozdobione medalami we wszystkich barwach - od brązu po złoto. Naładowane pozytywnymi emocjami pojechały na ogólnopolski turniej tańca towarzyskiego, gdzie również stanęły na podium. W swoim artykule portal pisze:

Cyt.:"WADF (ang. World Artistic Dance Federation) Poland Mistrzostwa Polski Grand PRIX w Goleniowie w województwie zachodniopomorskim były szczęśliwe dla dziewcząt z Active Kids w Słupsku. Młode i zdolne tancerki wielokrotnie stawały na podium w różnych kategoriach.

I tak:
I miejsce solo w kategorii Disco - Maja Tudruj, która otrzymała także wyróżnienie za najlepszy kostium
I miejsce solo w kategorii jazz - Nikola Piołunkowska
I miejsce duet w kategorii Disco show - "Myszka Mini" Oliwia Kubica i Kaja Wojtasiak
I miejsce trio w kategorii disco show - "Shrek" Kornelia Bączek Tosia Napiórkowska i Maja Tudruj
II miejsce miniformacja Move w kategorii Artisitic
II miejsce zespół Move w kategorii Artistic
III miejsce duet kategoria disco show - Hania Rek i Asia Borkowska
IV miejsce formacja show kids kat. Disco
IX miejsce solo kat. Artistic Hania Łukojko

Ale to nie koniec sukcesów. Dziewczyny naładowane pozytywnymi emocjami wzięły wraz zaprzyjaźnioną szkołą tańca Dance Studio Paa wzięły udział w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego Bydgoska Układanka Taneczna BUT- ek.
Zespół Kids Smile z Dance Studio Paa zajął pierwsze miejsce w kategorii show dance 9-11 lat. Wygrana cieszy tym bardziej, że w składzie zespołu są dzieci 6 i 7-letnie. Miniformacje modern jazz w kategorii 9- 11 lat również zajęły pierwsze miejsce oraz pierwsze miejsce zajęły Wiktoria Rogowska i Anastazja Szobczyk w kategorii duet disco 6-7 lat. Paulinka Szumska zakwalifikowała się do finału disco dance 9-11 lat i pokonała 20 solistek, zajmując piąte miejsce. Choreografem i trenerem dzieci jest Ola Powarzyńska.

Wielkim sukcesem może pochwalić się szkoła tańca Aktive Kids Słupsk. I grupa MTV Dance zajęła I miejsce, rywalizując z najlepszymi w kategorii disco dance.(...)"

Cały artykuł możecie Państwo znaleźć na stronie Młode tancerki ze Słupska zajmują najwyższe miejsca na ogólnopolskich mistrzostwach i turniejach. Brawo! | Głos Pomorza (gp24.pl) Zachęcamy do przeczytania.

Źródło: Cytowany artykuł pochodzi z gp24.pl

Zobacz więcej wiadomości na temat:   #aktualności   #sport   #kultura