"Kościerski Sokół powalczy w Turnieju Mistrzów" podaje koscierski.info

2022-04-10

Jak podaje portal internetowy koscierski.info Sokól Porcelana Lubiana Kościerzyna w meczu na szczycie I ligi piłki ręcznej mężczyzn pokonał we własnej hali Gwardię Koszalin. Dzięki tej wygranej, kościerska drużyna zapewniła sobie zwycięstwo w tym sezonie. W swoim artykule portal pisze:

Cyt.:" Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna od początku sezonu szedł jak przysłowiowa burza. Podopieczni trenera Macieja Reichla przed meczem z Gwardią Koszalin mogli pochwalić się 17 wygranymi i 1 jedną porażką, którą zanotowali dopiero po rzutach karnych. Nic więc dziwnego, że od początku rozgrywek przewodzili ligowej tabeli. Z kolei wicelider z Koszalina, przed starciem w kościerskiej Sokolni, miał na swoim koncie 14 zwycięstw oraz 5 porażek. Jeśli chodzi o dorobek punktowy obu zespołów, to ekipa Kościerzyny wywalczyła do tej pory 52 pkt., natomiast przeciwnicy – 42.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że zwycięstwo Sokoła w starciu z Gwardią zapewniało ekipie z Kaszub pierwsze miejsce w tabeli, bez względu na wyniki kolejnych spotkań. Nic dziwnego, że szczypiorniści z kościerskiej drużyny chcieli przypieczętować swoją dominację w tym sezonie przed własną publicznością.

Już pierwsze minuty meczu pokazały, że są bardzo mocno zdeterminowani, by taki cel osiągnąć. Gra podopiecznych trenera Reichla była znakomita. Goście nie potrafili znaleźć skutecznego sposobu, by zatrzymać dobrze funkcjonującą machinę Sokoła. Z kolei sami konstruując akcje ofensywne, napotykali na żelazną defensywę miejscowych. W rezultacie pierwsza połowa zakończyła się prawdziwą demolką koszalińskiej drużyny 13:6.(...)"

Cały artykuł możecie Państwo znaleźć na stronie Sokół wygrywa z Gwardią i zapewnia sobie udział w Turnieju Mistrzów Kościerzyna | Koscierski.info Zachęcamy do przeczytania.

Źródło: Cytowany artykuł pochodzi z koscierski.info

Zobacz więcej wiadomości na temat:   #aktualności   #sport