"Polki wysoko pokonały Armenki" podaje gdyniasport.pl

2022-04-08

Miasto Gdynia

Jak podaje strona internetowa gdyniasport.pl reprezentacja Polski kobiet w piłce nożnej rozgromiła na Stadionie Miejskim w Gdyni Armenię 12:0. Zawody były eliminacjami do mistrzostw świata, które odbędą się w 2023 roku w Australii i Nowej Zelandii. W swoim artykule strona pisze:

Cyt.:" Kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Gdyni obejrzeli prawdziwy popis strzelecki biało-czerwonych, które już po 45 minutach prowadziły sześcioma bramkami. Było to najwyższe zwycięstwo naszej reprezentacji w kwalifikacjach na mundial. Autorką połowy zdobytych bramek była Nikola Karczewska, która rozpoczęła kanonadę już w 4 minucie meczu. Dla piłkarek Polski był to pierwszy w tym roku mecz eliminacji mistrzostw świata. Ostatnia drużyna naszej grupy została zdominowana we wszystkich elementach gry i nie stanowiła zagrożenia dla naszej drużyny.

– Trzeba się cieszyć z tego wyniku. Także z tego, że nasza gra wyglądała bardzo dobrze. Naprawdę ciężko pracowaliśmy nad tym, żeby ten atak pozycyjny wyglądał zdecydowanie lepiej niż wcześniej. Jesteśmy zespołem, który w trakcie tej drogi będzie miał jeszcze dużo lepszych i czasem słabszych momentów, ale dzisiaj możemy powiedzieć, że wyciągnęliśmy wszystkie wnioski po ciężkiej pracy w Hiszpanii. powiedziała na konferencji prasowej dla Łączy nas piłka, selekcjonerka Nina Patalon i dodała – Byliśmy zespołem, który ciężko pracował. Każda piłkarka chciała zagrać jak najlepiej. Myślę, że zespołowość, decyzyjność i skuteczność, to wszystko się pojawiło w tym meczu. Jeszcze dzisiaj do końca dnia możemy się z tego cieszyć.

Efektowne zwycięstwo pozwala myśleć o awansie o mundial, lecz należy pamiętać, że eliminacje jeszcze trwają. Kolejny mecz eliminacji Polki rozegrają w najbliższy wtorek o godzinie 19:00. Przeciwnikiem będzie lider naszej grupy eliminacyjnej ­– Norwegia, która w czwartek pokonała Kosowo 5:1. (...)"

Cały artykuł możecie Państwo znaleźć na stronie Tuzin bramek w Gdyni. Polki wysoko pokonały Armenki - GCS (gdyniasport.pl) Zachęcamy do przeczytania.

Źródło: Cytowany artykuł pochodzi z gdyniasport.pl

Zobacz więcej wiadomości na temat:   #aktualności   #sport