"Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna nie zwalnia tempa" podaje kościerski.info

2022-03-07

Miasto Kościerzyna, powiat kościerski

Z informacji, którą podaje portal internetowy kościerski.info Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna pokonał drużynę SMS ZPRP Płock II. To było czternaste zwycięstwo kościerskiego zespołu, który od początku sezonu przewodzi ligowej tabeli. W swoim artykule portal pisze:

Cyt.: "(...) Przed tym meczem zdecydowanym pretendentem do zwycięstwa była drużyna z Kościerzyny, która przewodziła ligowej tabeli. Z kolei rywale z Płocka z dorobkiem 6 zwycięstw i 8 porażek plasowali się w jej połowie.

Spotkanie zaczęło się jednak od prowadzenia gości, którzy od pierwszych minut zawodów rozgrywanych w kościerskiej Sokolni starali się prowadzić szybką grę. Taka taktyka nieco zaskoczyła miejscowych, którzy przez pierwszy kwadrans byli wyraźnie zaskoczeni postawą gości, tym bardziej, że prowadzili oni 4:3.

Od 15 minuty gry, podopieczni trenera Macieja Reichla zaczęli powoli wchodzić na właściwe tory i odzyskiwać właściwy rytm gry, do którego przyzwyczaili swoich kibiców. Twarda defensywa i skuteczne ataki zaczęły przynosić efekt w postaci rosnącej przewagi gospodarzy. Rywale, mimo starań, nie potrafili zatrzymać dobrze rozpędzonej kościerskiej maszyny. W efekcie, pierwsza odsłona zakończyła się pięciobramkowym prowadzeniem Sokoła 18:13.

W drugą partię zdecydowanie lepiej weszli przyjezdni, którzy zdobywali bramkę za bramką. Nieco rozkojarzeni szczypiorniści Sokoła, momentami nie przypominali tych samych zawodników, którzy tak dobrze wyglądali w pierwszej połowie. Na efekty tego letargu nie trzeba było zbyt długo czekać, bo po siedmiu minutach od wznowienia gry, płocka drużyna zdążyła doprowadzić do stanu 18:18. O niemocy zawodników Sokoła świadczył również fakt, że pierwszą bramkę w drugiej partii zdobyli dopiero w 38 minucie. Nic więc dziwnego, że szkoleniowiec kościerskiej ekipy w takiej sytuacji musiał poprosić o czas, by porozmawiać ze swoją drużyną. Jak można było usłyszeć, nie szczędził swoim szczypiornistom przymiotników grubego kalibru. (...)"

Cały artykuł możecie Państwo znaleźć na stronie Sokół nie zwalnia tempa. Tym razem odprawił z kwitkiem drużynę z Płocka Kościerzyna | Koscierski.info Zachęcamy do przeczytania.

Źródło: Cytowany artykuł pochodzi z kościerski.info

Zobacz więcej wiadomości na temat:   #aktualności   #sport