"Kacper Jaszewski piątym zawodnikiem Halowych Mistrzostw Polski" podaje kościerski.info

2022-02-14

Skorzewo, powiat kościerski

Z informacji, którą podaje portal internetowy kościerski.info Kacper Jaszewski potwierdził swoją znakomitą formę w Rzeszowie. Podczas odbywających się tam Halowych Mistrzostw Polski U18 zajął piąte miejsce w biegu na 1000 metrów. W swoim artykule portal pisze:

Cyt.: "(...) Zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpijczyk Skorzewo od początku tego roku prezentował znakomitą dyspozycję. Wystarczy wspomnieć jego start w Toruniu z początku stycznia, gdzie bieg na 1000 m ukończył z czasem – 2:38.28 poprawiając tym samym dotychczasowy wynik o 4 sekundy. Na kolejnych zawodach, w których rywalizował na 600 m, zanotował czas – 1:27.73, który również okazał się nowym rekordem życiowym zawodnika klubu ze Skorzewa.

Natomiast w trakcie Halowych Mistrzostw Pomorza w Toruniu w biegu na 600 m wywalczył złoty medal. Warto jednak podkreślić, że ponownie ustanowił nowy rekord życiowy osiągając wynik - 1:25.93. Wymienione zawody były elementem przygotowań do startu na Halowych Mistrzostwach Polski w Rzeszowie, w których Kacper Jaszewski rywalizował w biegu na 1000 m. Wyścig ukończył na wysokiej, piątej lokacie. Jego czas to 2:37.41.

- To był bardzo ambitny bieg Kacpra, który jeszcze na 200 metrów do mety biegł na medalowej pozycji. Trochę zabrakło sił na finiszu. To największy sukces w karierze naszego zawodnika. Piąte miejsce bez specjalnych warunków do treningu i przygotowań do startów w hali, to świetny wynik – podsumował trener Leszek Zblewski".

Cały artykuł możecie Państwo znaleźć na stronie Kacper Jaszewski piątym zawodnikiem Halowych Mistrzostw Polski Kościerzyna | Koscierski.info Zachęcamy do przeczytania.

Źródło: Cytowany artykuł pochodzi z kościerski.info

Zobacz więcej wiadomości na temat:   #aktualności   #sport