ME siatkarzy 2019. Polacy rozbili Niemców i awansowali do półfinału turnieju

2019-09-24

Niemcy, którzy w poprzedniej edycji czempionatu Starego Kontynentu wywalczyli srebro, awans do czołowej "ósemki" bieżącej edycji zapewnili sobie, pokonując w sobotę w Apeldoorn Holendrów 3:1
Polscy siatkarze wygrali z kolei 3:0 z Hiszpanią, wcześniej gładko pokonując Estonię, Holandię, Czechy, Czarnogórę i Ukrainę, tracąc zaledwie jednego seta
Vital Heynen, obecny trener biało-czerwonych, przez pięć lat prowadził reprezentację Niemiec
Wydarzenia z siatkarskiego Euro można śledzić na antenach radiowej Jedynki i Trójki. Za reprezentacją Polski podążają Cezary Gurjew i Tomasz Gorazdowski

Po raz pierwszy w historii mistrzostwa Europy siatkarzy rozgrywane są w czterech krajach – Francji, Belgii, Holandii i Słowenii. Mistrzowie świata - reprezentacja Polski - mierzą w kolejny tytuł.

Biało-czerwoni rozpoczęli pierwszego seta dość nerwowo, a początek zwiastował, że będzie to wyrównany ćwierćfinał czempionatu Starego Kontynentu. Po skutecznym bloku Niemcy wyszli nawet na prowadzenie, ale wkrótce wszystko się zmieniło za sprawą kapitana reprezentacji Polski, Michała Kubiaka. Dzięki świetnym serwisom, podopieczni Vitala Heynena odrobili straty. Bardzo dobrze spisywał się również Wilfredo Leon, a przy okazji polski blok, co pomogło odnieść zwycięstwo w pierwszej partii ćwierćfinału.

W drugim secie mistrzowie świata utrzymali swój poziom. Swoje statystyki jeszcze bardziej poprawił Leon, który atakował z ponad 80-procentową skutecznością. Dodatkową pomocą były błędy popełniane przez zespół trenera Andrei Gianiego, co ostatecznie zakończyło się wygraną biało-czerwonych.

Trzecie partia to już dominacja Polski. Drużyna Vitala Heynan kontynuowała swoją dobrą passę, a bardzo dobrze spisywał się Leon, z którego atakami niemiecki blok nie był w stanie sobie poradzić. Do końca biało-czerwoni utrzymali koncentrację i pewnie pokonali rywali 25:18, ostatecznie wygrywając 3:0.

Teraz przed reprezentacja Polski starcie półfinałowe. 26 września podopieczni Vitala Heynena zmierzą się ze Słowenią, która 3:1 pokonała obrońców tytułu Rosję.

źródło:polskieradio24.pl

Zobacz więcej wiadomości na temat:   #aktualności   #sport