Finał deskorolkowych Mistrzostw Polski w Gdyni

2019-09-16

Deskorolkowe mistrzostwa Polski odbyły się w gdyńskim skateparku już po raz drugi. Nad morze przyjechała ścisła czołówka polskich skaterów, którzy wcześniej rywalizowali w całym kraju w ośmiu turniejach eliminacyjnych. Ostatnie dzikie karty na niedzielne finały można było zdobyć w sobotę. Zakwalifikowali się: Andrzej Kwiatek (68 pkt), Oliwier Gołębiowski (60,2) i Krzysztof Józefczyk (56,6).

W niedzielę sędziowie oceniali trudność trików, wykorzystanie elementów parku i ogólne wrażenie, jakie wywoływał przejazd startującego zawodnika.

Pierwsze miejsce w kategorii open zdobył Sebastian Sarysz, druga lokata przypadła Mateuszowi Okule, z kolei trzecie miejsce zajął Tomek Ziółkowski. Wśród pań najlepsza okazała się Anna Kulig, drugie miejsce zajęła Zuzia Bone a na trzeciej pozycji uplasowała się Agata Halikowska.

- Widzieliśmy tutaj najlepszych polskich deskorolkowców, startujących w zawodach. Dlaczego o tym mówię? Bo jest masa skateboarderów, którzy nie uczestniczą w żadnych konkursach. Ci, których mieliśmy okazję podziwiać, traktują to bardziej jako sport. W Gdyni udało nam się zorganizować finał po raz drugi i muszę przyznać, że jest tutaj do tego bardzo dobry park - mówił Maciej Heczko z Polish Skate Federation.

Oprócz głównej rywalizacji open rozegrane zostały także konkursy dla juniorów poniżej 16. roku życia. Dodatkową atrakcją był konkurs Republiki Kaktusa na najwyższe ollie, czyli podstawowy trik skaterski.