ME siatkarek: dramatyczny mecz i ważna wygrana Polek z Włoszkami

2019-08-30

Włoszki to wicemistrzynie świata, które obok Holandii jako jedyne nie straciły aż do tego meczu seta, wygrywając w łódzkiej Atlas Arenie kolejno z Portugalią, Ukrainą, Belgią i Słowenią
Polki po trzech zwycięstwach w środę uległy Belgijkom
W pierwszym czwartkowym meczu grupy B, Ukrainki wygrały 3:0 z Portugalią 3:0 (25:22, 25:18, 25:20)
Biało-czerwone pierwszą część turnieju zakończyły na drugim miejscu w tabeli gr. B. W 1/8 finału zagrają w niedzielę w Łodzi z Hiszpanią.

To było czwarte zwycięstwo podopiecznych trenera Jacka Nawrockiego w europejskim czempionacie. W grupie uległy jednie 2:3 Belgii. Wcześniej w łódzkiej Atlas Arenie wygrały bez straty seta ze Słowenią i Portugalią oraz Ukrainą (3:1). Włoszki z czterema wygranymi i jedną porażką zajęły pierwsze miejsce w tabeli gr. B.

Oprócz Polski, gospodarzami ME są Węgry (Budapeszt), Słowacja (Bratysława) i Turcja (Ankara), która gościć będzie fazę finałową.

Polska - Włochy 3:2 (25:14, 19:25, 13:25, 25:21, 15:12).

Polska: Joanna Wołosz, Klaudia Alagierska, Agnieszka Kąkolewska, Magdalena Stysiak, Natalia Mędrzyk, Malwina Smarzek-Godek – Maria Stenzel (libero) - Marlena Kowalewska, Martyna Łukasik, Martyna Grajber, Katarzyna Zaroślińska-Król, Paulina Maj-Erwardt (libero).

Włochy: Ofelia Malinov, Indre Sorokaite, Cristina Chirichella, Miriam Sylla, Raphaela Folie, Paola Egonu - Monica De Gennaro (libero) - Alessia Orro, Sylvia Nwakalor, Beatrice Parrocchiale, Anna Danesi, Lucia Bosetti (libero).